Drie dagen bedenktijd bij veiling

Als een woning geveild wordt en u als particulier die woning wil kopen, dan heeft u twee mogelijkheden:

- uiterlijk twee weken voor de veiling een onderhands bod uitbrengen;
- bieden op de openbare veiling.

Als koper heeft u drie dagen bedenktijd, waardoor u na het sluiten van een koopovereenkomst nog drie dagen de mogelijkheid heeft om de koop te ontbinden. Bij een veiling werkt dit iets anders. Als u een onderhands bod uitbrengt, dan beoordeelt de rechter of uw bod wordt goedgekeurd. Op uw bod mag geen financieringsvoorbehoud van toepassing zijn, maar u heeft hierbij wel de mogelijkheid om binnen drie dagen te ontbinden op grond van de drie dagen bedenktijd.

Maar als u een bod doet op de openbare veiling, dan heeft u én geen financieringsvoorbehoud én geen drie dagen bedenktijd!
In beide gevallen is het dus erg belangrijk dat u advies inwint!

Wilt u meer meer weten? Neemt u dan contact op met mr Jan-Willem Hermans of mr Marlous Meijer. Zij zijn u graag van dienst.

Terug naar overzicht

Uw contactpersoon voor Onroerend goed

mr. Jan-Willem Hermans

mr. Jan-Willem Hermans

notaris

Bel 0318-580 751 (onroerend goed) of 0318-580 753 (personen- en familierecht)
Mail jhermans@olenz.nl

Meer informatie

Een afspraak maken?

Wilt u eens doorpraten over Onroerend goed? Maak dan direct online een afspraak, wanneer u aangeeft wat het beste uitkomt sluiten we dit graag even met u kort.

maak een afspraak

Een vraag over drie dagen bedenktijd bij veiling

Stel direct uw vraag.

© Olenz notarissen 2017

Ontwerp en realisatie: